Utorak , 10 Decembar 2019, 5:52
Home / Sport / Sokolovi poletjeli u viši rang takmičenja, zasluženo osvojena titula u medjuopštinskoj ligi Doboj

Jedna lijepa priča se nastavlja. Fudbaleri FK Ozrenski Sokolovi iz Boljanića su zasluženo osvojili titulu u MFL Doboj i obezbjedili prolazak u viši rang takmičenja. Juče su Sokolovi na teškom gostovanju ekipi Poleta iz Podnovlja uspjeli da ostvare odlučujuću pobjedu i zadrže prvo mjesto na tabeli. Iako je bio dovoljan neriješen rezultat od početka se krenulo odlučno i bez taktiziranja.

Sokolovi su krenuli silovito. Već u petom minutu dolaze u vođstvo nakon greške odbrane i golmana Brestovca. To je iskoristio Boris Jaćimović zaobišao ga i pogodio praznu mrežu za 0:1. Nakon toga nisu stali nego su nastavili da atakuju. Igrao se 26. minut kada dobar udarac Jaćimovića brani golman Poleta. Samo minut kasnije nova radost gostiju i njihovih navijača, Brestovac je ponovo odbranio jedan udarac gostiju, a na odbijenu loptu natrčava Nemanja Ristić i pogađa za 0:2. U samom finišu prvog dijela, tačnije u 40. minutu šut Nikole Slijepčevića odlazi pored gola.

U nastavku Boljanićani ponovo kreću jako ka golu. U 53. minutu dosuđen je kazneni udarac za Sokolove, kada je u šesnaestercu oboren Stanković. Isti igrač je namjestio loptu na kreč i matirao Brestovca za 0:3. Samo minut kasnije iskusni Dario Narić svojim golom smanjuje vođstvo gostiju 1:3.

Tekao je 69. minut u stopostotnoj šansi za goste našao se Marko Stanković, jedan na jedan sa golmanom Brestovcem koji je uspio da odbrani. U 74. minutu dobar prodor napravio je Nikola Slijepčević, asistirao je do Grabovca koji je bio u odličnoj situaciji, međutim spetljao je se i prilika je otišla u nepovrat. Minut docnije Nikola Slijepčević postiže gol za 2:3. Podnovljani tada kreću još agilnije u napad. Najbolji igrač susreta u 82.minutu donosi povećanje rezultata u korist Ozrenskih sokolova 2:4. Tri minuta kasnije najbolji strijelac lige Nikola Slijepčević postavio je konačan rezultat 3:4.

-Zahvaljujemo se domaćoj ekipi na fer i korektnoj igri. Ali srce naših Sokolova na terenu bilo je jače i presudilo je u borbi za pobjedu. Zahvaljujemo se svim ljudima koji su nam dosad pomogli u ovim teškim vremenima u fudbalskim klubovima. Nadamo se da će još ljudi prepoznati ovaj naš uspjeh i pružiti nam pomoć. Mi ne planiramo stati na ovome cilj nam je treća liga. Želim da se zahvalim svojim saigračima i upravi kluba koji su dali sve od sebe u ovoj polusezoni, a najviše našem šefu stručnog štaba Zoranu Paniću koji je vjerovao u nas. Takođe našim vjernim Stršljenovima koji su bili naš 12. igrač i kod kuće i na strani. – rekao je Slobodan Gavrić čuvar mreže Ozrenskih sokolova.   Boris Jaćimović 2

Ovom sjajnom pobjedom Sokolovi su napravili lijepu uvertiru pred finalnu utakmicu Kupa protiv ekipe Sloge iz Doboja.

Vrijeme je da konačno nabrojimo sve Sokolove koji su doprinjeli ovome uspjehu od početka sezone.